KILKA SŁÓW OD TRENERA

Skoro jest taka możliwość to piszemy . Panowie zapraszam na treningi do GTS-u , założeniem na tą rundę było powalczenie o utrzymanie w V lidze a w razie niepowodzenia wdrażanie w gre w A - klasie w walce o powrót na V ligowe boiska . Zapominamy na rok o niepowodzeniach i zaczynamy nowy rozdział . Założeniem na tą rundę jest oczywiście awans , ale stawiamy znak równości pomiędzy awansem a treningiem nowych zawodników na ktorych chcięlibyśmy stawiać w V lidze .
Pomysł jest jak najbardziej do zrealizowania pod warunkiem że na treningi bedą przychodzić osoby które zaangażują się w nasz wspólny cel , a więc w razie możliwości bedą obecne na dwóch jednostkach w tygodniu oraz jednostce meczowej . W walce o jaki kolwiek cel potrzebna jest drużyna a więc przynajmniej 16 zawodnikow chętnych do pracy i oczywiście zabawy . Okres przygotowawczy przepracowany sumiennie pozwoli na dobry start , fakt ze w okresie letnim okres przygotowawczy polega na podtrzymaniu formy z okresu zimowego i ewentualnym porgresie . biorac pod uwage frekwencję na treningach przygotowawczych w okresie zimowym ( 6 - 8 osób ) drużyna nie jest w stanie zbudować formy sportowej , ale jeżeli w druzynie wystapi duża rywalizacja i zaangażowanie to okres letni jak najbardziej pozwoli nam podnieść poziom wytrenowania .
Planujemy rozgerac 5 sparingów z drużynami które napewno wysoko postawią poprzeczkę , i każdy nowy młody zawodnik bdzie mial szanse na sprawdzenie się .
Okres przygotowawczy zacznie się 21 lipca ( poniedziałek ) - każda jednostka treningowa będzie trwala ok 2 h . Pierwsza część będzie polegała na wykonaiu testów sprawności ogólnej , specjalnej oraz testy wytrzymalości na ktorych podstawie będziemy sprawdzać poziom wytrenowania w kolejnych etapach treningu . Dalsza część jednostki to już ciężka praca z piłką która bedzie miała na celu podniesienie poziomu wytrenowania oraz zgrania drużyny w grach i ćwiczeniach .
Rusocin posiada obecnie bardzo dobre warunki treningowe , które naprawdę pozwalają na rozwoj młodych zawodników , dlatego jedynym ograniczeniem pozostaje nasze zaangazowanie i dorosłe podejście do treningu i zabawy zwanym potocznie , treningiem piłki nożnej .

Pzdr . trener.